Dzisiaj dla naszej Społeczności Szkolnej jest szczególny dzień. Pamiętajmy, że każdy z nas jest inny, a jednak jesteśmy tacy sami. Bądźmy dzisiaj niebiescy, zaświećmy się na niebiesko. Zacznijmy dzień od niebieskiego. Nasze myśli i serca od samego rana są dzisiaj niebieskie. Dołącz do nas i w komentarzu wstaw niebieskie serducho. Niech FB też zaświeci się dzisiaj na niebiesko!

W naszej szkole realizowany jest eksperyment pedagogiczny „Model edukacji włączającej dla uczniów z zaburzeniami ze spektrum autyzmu” To szczególna forma edukacji włączającej, którą realizujemy od 2018 roku. Dziękujemy Wszystkim "napotkanym po drodze" za wsparcie merytoryczne, za wspólne poszukiwanie "niebieskich dróg" i "otwierania okien" na rozwijanie świadomości i wiedzy na temat autyzmu.

Za integrację prosto z serca, za bycie człowiekiem z perspektywy potrzeb drugiego człowieka, za wrażliwość i zrozumienie dla indywidualnych potrzeb dzieci ze spektrum autyzmu i potrzeb Każdego Ucznia DZIĘKUJEMY! Szczególne podziękowania kierujemy do MIASTA GDAŃSKA, WRS UM w Gdańsku, za możliwość wdrożenia innowacyjnego modelu edukacyjno-terapeutycznego, zindywidualizowanego na edukację Każdego ucznia ze spektrum autyzmu. Instytutowi Wspomagania Rozwoju Dziecka za współpracę, wsparcie merytoryczne i kolejny krok do przodu - opracowanie projektu eksperymentu pedagogicznego na drugi etap edukacyjny i kontynuacji pierwszego etapu edukacji. Uniwersytetowi Gdańskiemu dziękujemy za opiekę naukową. Pani Małgorzacie Wokacz Zaborowskiej "naszej mamie", dziękujemy za bycie z nami "na ścieżce" wdrażania i kontynuowania modelu oraz za wiecznie niebieskie serducho. Za niebieskie myśli i serce, za bycie siewcą idei, za nieustające poszukiwanie i odkrywanie optymalnych warunków dla rozwoju wiedzy i kompetencji uczniów z zaburzeniami ze spektrum autyzmu dziękujemy Wszystkim Nauczycielom Szkoły, Naszym Uczniów przesyłamy niebieskie serducho. Pięknego dnia:)