W naszym imieniu i pozostałych Organizatorów konferencji metodyczno-naukowej: Okręgowa Izba Radców Prawnych w Gdańsku, SP69_Gdańsk, #Zespołu Szkół Specjalnych nr 2 w Gdańsku, pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Gdańska https://www.gdansk.pl/ oraz współorganizatorów: #SP57, #SP1, #SP35 z Oddziałami Sportowymi, #ZSP8, #SP26 zapraszamy serdecznie do udziału w konferencji oraz w towarzyszących jej wykładach i webinariach. Zakres tematyczny: uczeń ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w szkole; dostosowania wymagań i metod pracy do indywidualnych potrzeb i możliwości, modelowe rozwiązania w pracy z uczniem - inspiracje pedagogiczne i sieciowanie się szkół, fazy rozwojowe dziecka. W szczególności zapraszam 24.11.2022r. do SP69 w Gdańsku, gdzie wspólnie z przedstawicielami środowiska lokalnego, gdańskich pedagogów i nie tylko, rodziców i uczniów, będziemy "Odczarowywać specjalność".

Każdy z nas może być "Kolumbem edukacyjnym". Wartością dodaną jest nie tylko odkrywanie czegoś nowego, ale również umiejętność patrzenia w nowy sposób na edukację, ucznia i jego potrzeby. Zapraszam! W dniu jutrzejszym rozpoczynamy zapisy do udziały w propozycjach naukowo-metodycznych (udział stacjonarny lub online). Liczba miejsc jest ograniczona. Link zostanie zamieszczony na stronie #KreatywnejPedagogiki, stronach i profilach FB Organizatorów. Zostanie przesłany również do wszystkich nauczycieli z gdańskich placówek oświatowych.

Skąd pomysł i informacje ogólne o konferencji:

Konferencja jest kolejnym etapem działań, w ramach współpracy i wspólnego projektu SP nr 69 w Gdańsku, Okręgowej Izby Radów Prawnych w Gdańsku i ZSS nr 2 w Gdańsku – „Człowiek jest ważny”. Za nami sześć „Odwróconych debat oksfordzkich” wg wypracowanego wspólnie scenariusza debaty, w oparciu o innowacyjne rozwiązania w pracy z uczniem, z uwzględnieniem dostosowanych metod pracy do ucznia ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Z aktywnym udziałem uczniów, przedstawicieli środowiska lokalnego i rodziców odbyły się już debaty: „Europa poszerza horyzonty”, „Człowiek jest ważny”, „Ku wartościom i z wartościami”, „Dzieci i ryby głosu nie maj, może jednak mają”, „Na trawie prawie”, „Jak włączać bez włączania”. Inauguracja projektu to rok szkolny 2018/2019. Zaprosiliśmy wówczas do wspólnych dyskusji uczniowskich, Społeczność SP57 w Gdańsku. W kolejnym roku zaprosiliśmy uczniów z ZSP nr 8 w Gdańsku oraz SP nr 35 z Oddziałami Sportowymi w Gdańsku.

Do udziału w „VII odwróconej debacie oksfordzkiej” i udziału w konferencji, zaprosiliśmy szkoły: SP nr 26 w Gdańsku, SP nr 1 nr 1 w Gdańsku oraz Polską Sobotnia Szkołę im. J. Przybory w Welwyn Garden City (szkoła działa na terenie Anglii od 2013r.). Modelowe rozwiązania pracy z uczniem z SPE z różnych pespektyw i w oparciu o różne doświadczenia są niezwykle ważne w pracy edukacyjnej. Mamy nadzieję, że również tym razem, będziemy sieciować się w zakresie niezwykłych rozwiązań z perspektywy „zwykłej” codzienności szkolnej. Różne propozycje pracy z uczniem z SPE, mają moc ale to RAZEM jesteśmy „arcydziełem”.

Patronat:

Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Gdańska

Organizatorzy konferencji:

1. OIRP w Gdańsku
  2. Szkoła Podstawowa nr 69 w Gdańsku
  3. Zespół Szkół Specjalnych nr 2 w Gdańsku

Współorganizatorzy konferencji:

1. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 8 w Gdańsku
  2. Szkoła Podstawowa nr 57 w Gdańsku
  3. Szkoła Podstawowa nr 35 w Gdańsku z Oddziałami Sportowymi
  4. Szkoła Podstawowa nr 26 w Gdańsku
  5. Szkoła Podstawowa nr 1 w Gdańsku