Droga Społeczności Szkolna, 19 marca 2019 r. zapisał się w historii szkoły czymś nowym, nieszablonowym, czymś co ekscytuje uczniów, rodziców i nauczycieli na całym świecie. Na lekcjach chemii uczniowie klas ósmych rozpoczęli swoją przygodę z programem edukacyjnym „SHOWBIE”, który pozwala wymieniać pliki, obrazy, notatki głosowe i inne zadania online między nauczycielem a uczniem — ich granicą jest tylko wyobraźnia. Nauczyciel nie będzie już musiał zbierać stosów kartek — zamiast nich, w specjalnych folderach będą zbierane prace uczniów a rodzice będą mogli oglądać postępy swoich pociech nie wychodząc z domu — na ekranie komputera będą dostępne notatki, sugestie i oceny wystawione przez nauczyciela. Poniższy film i zdjęcia pokazują, jak funkcjonuje to nowe narzędzie kreatywnej pedagogiki. W tym miejscu chciałabym podziękować p. Cezaremu Podolskiemu za inicjatywę wdrożenia „SHOWBIE” w naszej szkole.
Aleksandra Andruszkiewicz

Na poniższym filmie można wysłuchać notatki głosowej, którą każdy z uczniów może odsłuchać na swoim koncie showbie.

Pobierz plik