Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim zaprosiła nas do wzięcia udziału w I Międzynarodowej edycji V Ogólnopolskiej akcji czytelniczej pt. ,,Przerwa na czytanie – Bicie rekordu czytania na przerwie”. Wydarzenie to odbywało się w dniach 26 – 30 października 2020 r. w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Akcja realizowana była w Strefach czytelniczych, w których uczniowie poszczególnych klas wysłuchali utworów przygotowanych przez nauczyciela bibliotekarza. Ze względu na sytuację epidemiczną w akcji wzięli udział uczniowie klas 0 -III, łącznie 79 uczniów. Uczniowie wysłuchali czytanych przez aktorów baśni: J. i W. Grimm pt. ,,Stoliczku, nakryj się”, ,,Historia pewnej żaby”, historii ,,Koszmarnego Karolka” F. Simon, ,,Legendy o Bazyliszku” oraz ,,Legendy o Smoku Wawelskim”. To nasz drugi udział w tej akcji i mamy nadzieję na kolejne w następnych latach.