W marcu nasza szkoła przystąpiła do międzynarodowego programu edukacyjnego 1planet4all, którego nadrzędnym celem jest tworzenie świadomych klimatycznie społeczeństw. Pięciu uczniów naszej szkoły pod opieką Pani Aleksandry Andruszkiewicz i Pani Anety Poniatowskiej stworzyło szkolną redakcję klimatyczną - „Lekarze klimatu”. Przez trzy miesiące członkowie redakcji poszerzały wiedzę na temat zmiany klimatu, poszukiwali lokalnych inicjatyw, które są jednym ze sposobów zapobiegania skutkom tego globalnego problemu, kształcili się pod okiem mentorów, dziennikarzy. Efektem pracy zespołowej jest strona na facebooku, na której zostały umieszczone najważniejsze wydarzenia z życia redakcji oraz materiał dziennikarski „ Inicjatywa na rzecz klimatu – łąki miejskie w Gdańsku”.
W dniu dzisiejszym przeprowadziliśmy Akcję dla klimatu, szczegóły w materiale poniżej