Październik w świetlicy szkolnej wypełniony był wieloma ciekawymi aktywnościami. Tworzyliśmy konstrukcje z klocków. Bawiliśmy się i graliśmy na szkolnym boisku. Kolorowaliśmy obrazki i przygotowaliśmy wystawę na szkolnej tablicy. Uczyliśmy się płynnie czytać. Tworzyliśmy prace na szkolne konkursy, np. "Czytam bo lubię..." W świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia z ratownikami medycznymi. Odbył się też dzień pod znakiem zielonego ogórka. Dzieci ćwiczyły motorykę małą tworząc piękne podobizny ogórków. Świętowaliśmy Dzień Dyni. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się o zdrowych właściwościach tego warzywa. Zabawy w dyniowej fotobudce sprawiły dzieciom wiele radości i pogłębiły ich wzajemne relacje.