REGULAMIN KONKURSU CZYTELNICZEGO DLA UCZNIÓW KLAS I- III SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 69 W GDAŃSKU

„Książeczki ze szkolnej półeczki”

I CELE KONKURSU:

• Upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci
  • Promowanie literatury dla dzieci i obcowania z książką poprzez kontakt z biblioteką.
  • Wyrabianie umiejętności współdziałania i rywalizacji.

II POSTANOWIENIA OGÓLNE:

1. Organizatorami konkursu są wychowawcy klas I-III Szkoły Podstawowej nr 69 .
  2. Zakres tematyczny obejmuje znajomość treści lektur i innych utworów literackich omawianych w klasie.

3..Konkurs adresowany jest do uczniów klas I-III SP69.

1. Termin i miejsce konkursu: 14.06.2022r  na terenie szkoły.
  2. Zasady konkursu.

Uczniowie poszczególnych klas otrzymają od swoich nauczycieli  dostosowane  dla danej grupy wiekowej (klasy )zastawy pytań i zadań . Za każdą dobrą odpowiedź dzieci otrzymają punkty. Zwycięzcą konkursu zostanie uczeń z największą liczba punktów ze swojej klasy.

1. Postanowienia końcowe:

Zwycięzcy otrzymają na koniec roku szkolnego upominki i dyplomy.