Informacje od Szkoły "Giganci Programowania":

link do zapisów: https://www.kodujzgigantami.pl/

serdecznie zapraszamy do udziału w prestiżowym konkursie w ramach ogólnopolskiej akcji bezpłatnych warsztatów z programowania dla dzieci i młodzieży pt. “Koduj z Gigantami”. Szkoły, którym uda się zapisać na warsztaty, jak największą liczbę uczniów otrzymają atrakcyjne nagrody pieniężne, a także szkolenia dla nauczycieli i stypendia w formie kursów programowania.

Dla zwycięskich placówek zostały przewidziane następujące nagrody:

I miejsce:

Certyfikat Złotego Partnera dla szkoły.
Voucher o wartości 3 000 zł na nowy sprzęt IT do wykorzystania w sklepie komputerowym.
Stypendium na wybrany kurs semestralny w szkole Giganci Programowania dla najlepszego programisty w szkole.

II miejsce:

Certyfikat Srebrnego Partnera dla szkoły.
Voucher o wartości 2 000 zł na nowy sprzęt IT do wykorzystania w sklepie komputerowym.

III miejsce:

Certyfikat Brązowego Partnera dla szkoły.
Voucher o wartości 1 000 zł na nowy sprzęt IT do wykorzystania w sklepie komputerowym.

Dodatkowe korzyści dla wszystkich szkół, które zapisały 30 i więcej uczniów:

Certyfikat uczestnictwa w akcji.
Specjalne szkolenie dla kadry nauczycielskiej w formie webinaru o wykorzystaniu sztucznej inteligencji w edukacji.

Koduj z Gigantami to w pełni darmowe warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży w wieku od 7. do 18. roku życia w formie stacjonarnej lub online, które szkoły podstawowe i ponadpodstawowe mogą zaproponować uczniom w ramach lekcji informatyki lub dodatkowych zajęć pozaszkolnych. Warsztaty podzielone są względem grup wiekowych i środowisk programistycznych, takich jak: Python, C#, C++, JavaScript, Scratch, Minecraft.

Wydarzenie ma zasięg ogólnopolski. Nie istnieją żadne wymagania i ograniczenia, poza koniecznością posiadania połączenia internetowego oraz sprawnego komputera lub laptopa w przypadku warsztatów online.

Będziemy wdzięczni za udostępnienie informacji uczniom, rodzicom, a także nauczycielom różnych specjalności, także nauczania początkowego.

Niech Wasza szkoła stanie się liderem edukacji cyfrowej! Zachęcamy do aktywnego udziału w konkursie, który nie tylko dostarczy szansę na uzyskanie cennych nagród, ale także umożliwi podniesienie poziomu edukacji cyfrowej w Waszej placówce.

Nie przegapcie okazji, by być częścią tej ekscytującej inicjatywy!

Z góry dziękujemy za Wasze zaangażowanie w rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów!