I edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Twoje Dane Twoja Sprawa" - skuteczna ochrona danych osobowych!
28.01.2021 r. rozpoczynamy w naszej szkole działania w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Twoje dane Twoja sprawa", które potrwają do VI 2021 r. . Inicjatywa edukacyjna skierowana jest do uczniów i nauczycieli, którego organizatorem jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Uczestnictwo w Programie wspierane jest przez Niepubliczny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Lex Educatio w Gdańsku.
Celem jest m. in.:
-
kształtowanie wśród uczniów odpowiedzialnej i światowej postawy obywatelskiej oraz bezpiecznych zachowań w obszarze edukacji cyfrowej,
-
popularyzowanie wiedzy na temat skutecznej ochrony danych osobowych wśród uczniów i nauczycieli,
-
podniesienie kompetencji nauczycieli w obszarze kształtowania wśród uczniów wiedzy i umiejętności związanych z ochroną danych osobowych i prawem każdego człowieka do prywatności,
-
umożliwienie nauczycielom wymiany doświadczeń związanych z realizacją treści związanych z ochroną danych osobowych,
-
poszerzenie wiedzy uczniów na temat poszanowania praw człowieka, w tym szczególnie prawa do prywatności i ochrony danych osobowych
Kolejny raz w naszych działaniach, będziemy sieciować się z innymi szkołami, z czego się bardzo cieszymy. W ramach wspólnych działań w rozwijaniu kompetencji uczniowskich witamy Społeczność szkolną ZSS2, SP57. Pozdrawiamy! Niepublicznemu Ośrodkowi Doskonalenia Nauczycieli Lex Educatio, dziękujemy za zaproszenie do programu.