W ramach organizowanej w naszej szkole, międzynarodowej konferencji metodyczno-naukowej „uczyMY jak włączać bez włączania. Odczarowujemy specjalność", przeprowadziliśmy siódmą już „Odwróconą debatę oksfordzką" wg wypracowanego z ZSS nr 2 w Gdańsku i Okręgowa Izba Radców Prawnych w Gdańsku modelu debaty. Ty razem dyskutowaliśmy na temat: ,,WAŻNY z perspektywy 3D" (moje potrzeby, możliwości, zainteresowania i pasje). W debacie jak zwykle uczestniczył radca prawny z Okręgowa Izba Radców Prawnych w Gdańsku, jako moderator jednej z grup. Projekt trwa już 4 lata i jego autorem jest SP69 w Gdańsku, Okręgowa Izba Radców Prawnych w Gdańsku - Radczyni Prawna Pani Ewa Bożko-Kozikowska oraz ZSS nr 2 w Gdańsku. Poza naszą szkołą, w tym samym czasie, odbyły się debaty w czterech innych szkołach. W Szkoła Podstawowa nr 57 im. gen. Władysława Andersa w Gdańsku, która jest z nami od początku trwania projektu, w SP 35 z oddziałami sportowymi, która jest z nami od dwóch lat, ZSP nr 8 w Gdańsku, SP 1 oraz ZSS nr 2 Przymorze Małe (udział w projekcie od 4 lat). Jeszcze w listopadzie 2022 r. odbędzie się debata w SP26 w Gdańsku, która dołączyła do nas w tym roku. Wszystkie debaty zakończyły się wnioskami, które zostały spisane online przez redaktorów grup, w poszczególnych szkołach, a następnie zostały odczytane podczas konferencji w dniu 24.11.2022 r. Niezwykle doświadczenie zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów. Cudowny i twórczy czas RAZEM. Spotkanie rozpoczęła się online poprzez połączenia TEAMS wszystkich szkół, co stanowiło niezwykły aspekt sieciowania się szkół. Więcej informacji w tym zakresie, zamieścimy w podsumowaniu konferencji. Pozdrawiamy i dziękujemy wszystkim Radcom i Radczyniom Prawnym z Okręgowej Izby Radców w Gdańsku, zaangażowanym w projekt. Pozdrawiamy Społeczności Szkolne biorące udział w projekcie. Uczniom gratulujemy aktywnego uczestnictwa i niezwykle mądrych wniosków. Brawo!