Od III 2020 r. rozpoczynamy w naszej szkole realizację zaplanowanych działań, w związku setną rocznicą urodzin L.Bądkowskiego. Będzie "Aleja Bądkowskiego", "III odwrócona debata oksfordzka" ... . Poprzez różne formy aktywności uczniów chcemy uczyć ich aktywności społecznej, rozwijać kompetencje społeczne i obywatelskie, inicjatywność i przedsiębiorczość poprzez wspólne działania i inicjatywy. Od 2018/2019 wdrażamy model "dzieci w działaniu", "od pomysłu do realizacji". "Ludzie chętniej i skuteczniej się uczą, gdy mają poczucie, że to czego i jak się nauczą, jest przede wszystkim sprawą ich samych, gdy mają poczucie kontroli, „własności” tego procesu. Aktywność – indywidualna i zespołowa – może w istotny sposób zwiększyć takie poczucie" (Alicja Pacewicz). Różnego rodzaju działania, wspólnie wypracowane rozwiązania, inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, doskonalenie zawodowe nauczycieli w tym zakresie, pierwsze refleksje mamy już za sobą. Teraz chcemy "iść dalej". Wspólnie z Samorządem Uczniowskim mamy różne pomysły na "naszą szkołę". Do ich realizacji zapraszamy również Rodziców. O nich napiszemy później. Teraz zapraszamy do zapoznania się z Patronem Roku i Honorowym Obywatelem Gdańska.