Grupa A

  1. Ściągnij plik na swój komputer
  2. Utwórz folder w głównym katalogu (C) o nazwie „swoje nazwisko kartkówka grupa A” – powstanie np. folder o następującej ścieżce „C://Kowalski Kartkówka Grupa A”
  3. Popraw błędy w tekście oraz dodaj spację nierozdzielającą między dowolnymi dwoma wyrazami w tekście
  4. Zapisz plik w folderze utworzonym i nazwij go „Swoje nazwisko kartkówka grupa A.docx”

W renomowanej   jadłodajni, gdzie na wieczorną przekąskę zbierali się właściciele składów bielizny i składów win, fabrykanci powozów i kapeluszy , poważni ojcowie rodzin, utrzymujący się z własnych funduszów, i posiadacze kamienic bez zajęcia, równie dużo mówiono o uzbrojeniach Anglii[5], jak o firmie J. Mincel i S. Wokulski ( i innych) . Zatopieni w kłębach dymu cygar i pochyleni nad bótelkami z ciemnego szkła obywatele tej dzielnicy, jedni zakładali się o wygrane lub przegrane Anglii, drudzy o bankructwo Wokulskiego ; jedni nazywali geniuszem Bismarcka[6], drudzy — awanturnikiem Wokulskiego; jedni krytykowali postępowanie prezydenta MacMahona[7], inni twierdzili, że Wokulski jest zdecydowanym wariatem, jeżeli nie czymś gorszym…

Grupa B

  • Ściągnij plik na swój komputer
  • Utwórz folder w głównym katalogu (C) o nazwie „swoje nazwisko kartkówka grupa B” – powstanie np. folder o następującej ścieżce „C://Kowalski Kartkówka Grupa B”
  • Popraw błędy w tekście oraz dodaj spację nierozdzielającą między dowolnymi dwoma wyrazami w tekście
  • Zapisz plik w folderze utworzonym i nazwij go „Swoje nazwisko kartkówka grupa B.docx”

Pan Deklewski, fabrykant powozów, który majątek i stanowisko zawdzięczał wytrwałej pracy w jednym fachu, tudzież   radca Węgrowicz , który od dwódziestu lat był członkiem-opiekunem[8] jednego i tego samego Towarzystwa Dobroczynności[9], znali S. Wokulskiego najdawniej i najgłośniej przepowiadali mu ruinę. — Na ruinie bowiem i niewypłacalności — mówił pan Deklewski — musi skończyć człowiek, który nie pilnuje się jednego fachu i nie umie uszanować darów łaskawej fortuny  ( przez całe życie). — Zaś radca Węgrowicz, po każdej również głębokiej sentencji swego przyjaciela, dodawał :

4

Alkohol— Wariat! wariat!… Awanturnik!… Józiu, przynieś no jeszcze piwa. A która to butelka?