Świetlica działa w godzinach 6.30 - 17.00. Jesteśmy otwarci na potrzeby naszych podopiecznych i staramy się dostosowywać zajęcia do wieku i zainteresowań dzieci. Naszym podopiecznym oferujemy różne formy aktywności. Podstawowe zajęcia świetlicowe to: gry stolikowe, wspólne czytanie, odrabianie lekcji pod opieką nauczyciela, zajęcia plastyczne, literackie, muzyczne i sportowe oraz zabawy na powietrzu przy sprzyjającej pogodzie. Dzieci mają do swojej dyspozycji klocki, inne zabawki, książki, a także materiały rysunkowe i malarskie i muzyczne. Jesteśmy w stałym kontakcie z rodzicami, wychowawcami klas, pedagogiem i higienistką szkolną, dzięki czemu znamy możliwości i problemy naszych podopiecznych, co ułatwia nam indywidualne podejście do każdego dziecka. Współuczestniczymy w imprezach szkolnych, sami też je organizujemy (konkursy, ekspozycje prac uczniów). Wychowawcy opiekują się wszystkimi uczniami podczas posiłków w szkolnej stołówce. Obiady są smaczne i estetycznie podawane. Składają się zawsze z trzech dań: zupy, drugiego dania i deseru. Przy specjalnych okazjach, takich jak "Mikołajki", "Zajączek", Dzień Dziecka, poza obiadem dzieci otrzymują słodycze i soki, których zakup jest możliwy dzięki wsparciu naszych sponsorów. Naszym głównym założeniem jest, aby świetlica była miejscem przyjaznym dziecku, miejscem, w którym spotyka się ono z życzliwością, zainteresowaniem i zrozumieniem. Tradycje naszej świetlicy to: tworzenie co roku kalendarza z pracami plastycznymi świetliczaków oraz uroczyste zajęcia otwarte dla rodziców i nauczycieli, na których dzieciaczki przedstawiają swoje różne umiejętności nabyte w czasie wielu miesięcy przebywania w świetlicy. Na zajęciach plastycznych dzieci wykonują też różne karty okolicznościowe oraz dekoracje szkolne, co sprawia im wiele radości.