Drodzy Uczniowie
Za nami radosny czas świąt Bożego Narodzenia, śpiewania kolęd, radości z obdarowywania się prezentami. Nie zapominajmy jednak, że gdy potrafimy dzielić się dobrem, to Boże Narodzenie może trwać cały rok. Przed nami więc kolejny czas, okazania serca, współczucia, empatii i zrozumienia potrzeb innych, tym razem chorych. Zbliża się bowiem Światowy Dzień Chorego, który obchodzić będziemy 11 lutego w święto Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. To największe miejsce uzdrowień i pielgrzymek ludzi chorych we Francji.
Jako Szkolne Koło Caritas zapraszamy was do przygotowania drobnego upominku i kartki lub krótkiego listu, ze słowami wsparcia dla osoby chorej. Podarunki zostaną przekazane osobom chorym, przebywającym w placówkach medycznych!
Co może znaleźć się w takim podarunku? Coś co wywoła uśmiech na twarzy obdarowanego i poprawi mu nastrój, np.: książka, świeca, słodycze, kawa. herbata, kubek, koc, kosmetyk itp.
Podarunki będą zbierane w Sali nr 59 i w gabinecie zajęć logopedycznych do dnia 3 lutego.
Wiemy, że możemy na Was liczyć.
Wolontariusze SK Caritas