23 kwietnia to w tym roku „Dzień Dobra” – radosne święto pomagania, wyjątkowy czas dla wolontariuszy i wszystkich, którzy uczestniczą w dziełach miłosierdzia Caritas. To dzień, w którym szczególnie dostrzegamy, że dobro jest w nas. Hasłem przewodnim Dnia Dobra było słowo SPOTKANIE – czyli bycie we wspólnocie. W naszej szkole spotkaliśmy się na szkolnej loterii, podczas której mogliśmy za losy 3, 5, i 10-cio złotowe, wybrać sobie dowolną rzecz spośród pluszaków, ciasta, notesów, książek, puzzli itp. Były to radosne 2 przerwy, kiedy byliśmy razem dzieląc się uśmiechem, radością i życzliwością, a zebrane fundusze przekazane zostaną hospicjum– Pomorze Dzieciom. To dla tych małych, terminalnie chorych dzieci odbyła się zbiórka. Zebraliśmy w szkole 801 zł. Mamy nadzieję, że nasza radość przemieni się w radość w sercach innych – tych najsłabszych i chorych, którzy może nigdy nie będą mogli pójść do szkoły.
Jako opiekunowie wolontariatu i samorządu szkolnego dziękujemy wszystkim którzy przynieśli fanty na loterię: nauczycielom, rodzicom i uczniom.
W niedzielę dołączyliśmy jak co roku do akcji Pola Nadziei zbierając fundusze. Dziękujemy wszystkim za okazane serce.