"Spotkania z ludźmi czynią życie warte przeżycia" (Guy de Maupassant).
Drodzy Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie, Przyjaciele Szkoły!
Z głębokim żalem dzielimy się przykrą wiadomością o śmierci Przyjaciela naszej Szkoły, majora Wacława Butowskiego, żołnierza 1. Polskiej Dywizji Pancernej, jednego z ostatnich żołnierzy gen. Stanisława Maczka.
Panie Majorze, na zawsze pozostanie Pan w naszej pamięci, we wspomnieniach i wartościach jakie przekazywał nam Pan podczas żywych lekcji historii. Nigdy nie ma dobrego momentu na pożegnania ważnych dla nas Osób, zawsze jednak jest taka chwila, że możemy się zatrzymać choć na chwilę, powrócić myślami, powspominać, przytulić dobrym słowem.
W smutku i żalu żegnamy Pana ale w sercu Społeczności Szkoły SP 69 pozostawiamy. Bliskich i Rodzinę, prosimy o przyjęcie wyrazów najgłębszego współczucia.
Dyrektor i Wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 69 w Gdańsku wraz ze Społecznością Szkolną.