W dniach 19 – 22 października 2021 r. nasza szkoła wzięła udział w II Międzynarodowej Edycji VI Ogólnopolskiej akcji czytelniczej pt. ,,Przerwa na czytanie – bicie rekordu czytania na przerwie”. Organizatorem akcji była Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.  Akcja realizowana była w Strefie czytelniczej, w której uczniowie poszczególnych klas wysłuchali utworów przygotowanych przez nauczyciela bibliotekarza. Ze względu na sytuację epidemiczną akcja realizowana była w reżimie sanitarnym. Wzięło w niej udział 139 uczniów. To nasz trzeci udział w tej akcji i mamy nadzieję na kolejne w następnych latach.

#przerwanaczytanie