Boże Narodzenie za 2 tygodnie a u pierwszoklasistów czuje się już świąteczną atmosferę. Zaczęło się od przygotowań do Konkursu Wojewódzkiego. Uczniowie wykonali kilka pięknych Aniołów, które zostały zawiezione do organizatorów konkursu, do Szkoły Podstawowej nr 89 w Gdańsku. Potem na zajęciach edukacji technicznej, warsztatach mikołajkowych i zajęciach Klubu Pierwszaka dzieci wykonywały przestrzenne choinki, renifery oraz świąteczne koperty. W sali zaświeciły się lampki na niewielkiej choince. Przed nimi jeszcze wiele pracy, bo dzieci mają wiele pomysłów na dekoracje i świąteczne upominki. Trwają próby do jasełek. W mikołajki pierwszoklasiści ubrali się na czerwono i razem z innymi uczniami uczestniczyli w zabawie przed szkołą, zdali egzamin sprawnościowy pod okiem p. Karolinki i świętego Mikołaja oraz pracowali przy wykonywaniu lapbooka o zwyczajach świątecznych w Finlandii. Spotkanie z Mikołajem dostarczyło wiele emocji i uciechy. Przedświąteczny okres to miły czas dla dzieci i dorosłych — jesteśmy razem i robimy coś dla innych.