REKRUTACJA DO KLASY IA OGÓLNODOSTĘPNEJ NA ROK SZKOLNY 2024/2024
WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT REKRUTACJI ZNAJDZIECIE PAŃSTWO NA STRONIE: https://edu.gdansk.pl/rekrutacja-26.html
ZAPRASZAMY!
W roku szkolnym 2024/2025w klasie IA będzie realizowany projekt innowacji pedagogicznej „Twoja pasją, twoją mocą”. Oprócz zajęć wychowania fizycznego uczniowie będą uczestniczyli w treningach sportowych w zakresie lekkoatletyki – 2h, piłki nożnej – 2h i aikido – 2h. Łącznie dodatkowo będą mieli 6h wychowania fizycznego.
Założeniem innowacji pedagogicznej jest rozpowszechnianie aktywności sportowej jako alternatywy przeciw nudzie, agresji i uzależnieniom, ogólny rozwój uczniów oraz poszukiwanie talentów, odkrywanie preferencji sportowych i rozwijanie zainteresowań i pasji od najmłodszych lat. Chcemy m.in. stworzyć przestrzeń do rozwoju sprawności fizycznej dzieci i ich kondycji psychofizycznej. Zadbać o ich wszechstronny rozwój motoryczny z wykorzystaniem różnych dyscyplin sportowych i kształtować w nich nawyk dbania o swoje zdrowie, poprzez różne formy aktywności fizycznej.