Dnia 14 maja 2019 r. nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu  w liczbie osób czytających pt. Przerwa na czytanie. Wydarzenie odbyło się  w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Wzięło w niej udział 177  uczniów. Przystąpiliśmy do niej po raz pierwszy. Dokumentację stanowią zdjęcia i filmiki zamieszczone na stronie szkoły i na szkolnym Facebooku. Uczniowie słuchali czytanych fragmentów książek w poszczególnych Strefach czytelniczych, posiadających swoje nazwy zależnie od wybranej literatury. I tak uczniowie  klasy 0A oraz klas pierwszych słuchali w Strefie czytania ,,Martynka poznaje zasady bezpieczeństwa w ZOO” książkę pt. ,,Martynka w ZOO” z wykorzystaniem technologii informatycznej oraz przygotowanych kukiełek prezentowanych w teatrzyku.

Uczniowie klas drugich w Strefie czytania ,,Czytam i migam” wysłuchali fragmentu książki W. Cesarza i K. Terechowicz pt. ,,Pamiętnik grzecznego psa” poznając emocje nowo zakupionego szczeniaczka.

Natomiast uczniowie klasy trzeciej przenieśli się w świat teatru Kamishibai. W Strefie czytania ,, Franklin w teatrze Kamishibai” wysłuchali książki pt. ,,Franklin wybacza siostrzyczce”.

Uczniowie klasy czwartej w Strefie czytania ,,Czytanie nakręca …do wspinaczki…” poznali postać naszej wspanialej himalaistki Wandy Rutkiewicz dzięki książce pisarki A. Czerwińskiej –Rydel pt. Pięć skarbów pod wielkim śniegiem” ucząc się, iż można osiągać wymarzone cele dzięki wytrwałości w dążeniu do nich.

Zaś uczniowie klas piątych w Strefie czytania ,, Czytaj  i sięgaj po marzenia” na podstawie literatury : ,,Mity greckie dla dzieci. Mit o Dedalu i Ikarze” również uczyli się, że warto mieć marzenia i dążyć  do ich realizacji.

Uczniowie klas szóstych w Strefie czytania ,, Czytanie uskrzydla” dzięki literaturze K. Mierzejewskiego pt. ,,Skrzydlaci  jeźdźcy” poznawali fragmenty pięknej historii naszego kraju.

Natomiast uczniowie klasy siódmej w Strefie czytania ,,Czytaj i zdobywaj nagrody” poznali fragment książki K. Radziwiłł ,,Jak zdobyć Nagrodę Nobla?” oraz przypomnieli sobie polskich laureatów Literackiej Nagrody Nobla. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i deklarowali chęć uczestnictwa w akcji w przyszłym roku.

Pobierz plik