Zapraszamy uczniów do przesłania pracy konkursowej.

Należy obejrzeć materiał od Organizatora, który znajduje się w linku i wybrać odpowiednią kategorię wiekową:

1) klasy 1-3

2) klasy 4-6

3) klasy 7-8

www.pracowniakompetencjicyfrowych.pl.

Uczniowie, którzy chcą wziać udział (przygotować plakat na komputerze) kontaktują się z nauczycielem informatyki Panem Cezarym Podolskim

Komunikat od Organizatora:

"

WAŻNE!
W konkursie mogą brać udział wszystkie szkoły podstawowe i ponadpodstawowe w Polsce.
Nagrody czekają – jest ich wiele, a co najmniej 500. To mobilne pracownie komputerowe (MPK). W skład każdej z nich wchodzi: 16 laptopów wraz z przenośną szafą, oprogramowanie umożliwiające zarządzanie przez nauczyciela pracami uczniów oraz interaktywny monitor.
Co zrobić, by wygrać? To zależy od wieku uczniów:

• Klasy 1-3: zrealizujcie moduł kursu „Internetowa szkoła słonia Spacjusza”, pt. „Internet to nie wszystko”, a później przygotujcie projekt kolorowanki, która będzie dotyczyć sposobów na zachowanie równowagi cyfrowej.
  • Klasy 4-6: zrealizujcie moduł kursu „Przygody Profesora i N@tki, czyli jak mądrze korzystać z internetu”, pt. „Uprzejmy internauta” i przygotujcie plakat z hasłem promocyjnym na temat właściwego zachowania w sieci, czyli netykiety.
  • Klasy 7-8 i ponadpodstawowe: zrealizujcie moduł kursu Bezpieczni w sieci „Cyberzagrożenia. Nie wpadnij w sieć przestępcy” (kurs w wersji dla klas 7-8), a później pomyślcie i wyślijcie w zgłoszeniu hasło kampanii w mediach społecznościowych wraz z przykładowym postem odnoszącym się do cyberzagrożeń i sposobów ochrony przez cyberatakami.
UWAGA!
Każda szkoła może przesłać tylko jedno zgłoszenie dla danego etapu edukacyjnego. Jeśli w Waszej placówce są wszystkie wskazane etapy – macie szansę nawet na trzy nagrody!

Więcej informacji, wszystkie wymienione kursy oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie www.pracowniakompetencjicyfrowych.pl.

Czekamy na Wasze prace. Powodzenia!
Zespół projektu Pracownia Kompetencji Cyfrowych