Szanowni Rodzice!
08.04. 2019. w Szkole Podstawowej nr 69 w Gdańsku rozpoczął się bezterminowy strajk. Prawie wszyscy Nauczyciele zatrudnieni w placówce poparli protest. Świetlica szkolna funkcjonuje w zależności od naszych możliwości. W dniu jutrzejszym czynna jest od godziny 8.00. Dojazd Uczniów z Letnicy odbywa się tak, jak w dniu dzisiejszym według harmonogramu. Proszę, aby przyprowadzając dziecko do szkoły, zgłaszali się Państwo bezpośrednio do dyrektora szkoły. Pracownicy administracji i obsługi również biorą udział w akcji strajkowej. W dniu jutrzejszym również może nie być możliwości zapewnienia obiadu. Staramy się i zapewniamy dziecku w zamian poczęstunek. Proszę na bieżąco monitorować stronę szkoły i szkolnego FB. U dyrektora szkoły można odbierać zaświadczenia o tym, że w szkole prowadzona jest akcja strajkowa.
Przypominam, że na terenie Gdańska organizowane są wydarzenia kulturalne i sportowe skierowane do dzieci i ich opiekunów. Z tych zajęć będzie można skorzystać po warunkiem, że szkoła nie będzie dysponowała wykwalifikowanymi opiekunami. Wolontariusze mogą być wyłącznie wsparciem.
Zwracam się również z prośbą do Państwa o szczególną troskę i uwagę o naszych Uczniów, a Państwa Dzieci. W trosce o Ich dobro i bezpieczeństwo bądźmy wszyscy czujni. W sytuacjach trudnych, niepokojących symptomów, wątpliwości proszę o natychmiastowy kontakt z dyrektorem szkoły.
Bieżące informacje znajdą Państwo na stronie gdansk.pl/strajkoswiaty, FB/DlaGdanszczan

Krystyna Baryś
Dyrektor SP69 w Gdańsku