W oddziale wychowania przedszkolnego realizowany był program profilaktyczny, edukacji antynikotynowej „Czyste powietrze wokół nas”.

Celem programu było zwiększenie umiejętności dzieci w zakresie radzenia sobie w sytuacjach, gdy przebywają w zadymionych pomieszczeniach lub gdy dorośli palą przy nich tytoń.

Program jest pierwszym etapem edukacji prozdrowotnej dzieci w zakresie nabywania wiedzy na temat szkodliwości palenia. Podczas zajęć edukacyjnych wykorzystywane były materiały przygotowane przez Państwową Inspekcję Sanitarną. Logo programu to zielony „Dinuś”.

Uczniowie zapoznali się z następującymi tematami warsztatów: Co i dlaczego dymi?, Jak się czujemy, kiedy dymi papieros?, Co się dzieje, gdy ludzie palą papierosy?, Jak unikać dymu papierosowego?

Przez wszystkie zagadnienia towarzyszyła nam sympatyczna postać Dinusia, który podróżował w zadymionym pociągu, opowiadał dzieciom jak się wtedy czuł. Dziewczynkom bardzo spodobała się postać Dinusia, ale wolały, aby to była Dinuśka. Pod koniec zajęć dzieci pokolorowały dymiącą fabrykę, wysłuchały piosenki Dinusia oraz narysowały siebie ze smutną minką – nie pal przy mnie!